Tagasi "Üldine Rogain arutelu" pealehele
Nähtaval 5 postitust - 1 - 5 (kokku on siin teemas 5 postitust)
 • Teema autor
  postitusi
 • #597 Reply
  User
  Guest

  Jagage kogemusi – kas, millega ja kuidas jalgu teibite?

  Kas on mingid eriti sobivad/sobimatud teibid? Erivõtted?

  #598 Reply
  Armo
  Guest

  Milleks teipida? Kas ennetav või siis kaitsev teipimine?
  Kogemus on endal aastast 1990 kui Sibbo Vargarna mängudel kaljult hüpates sambla vahele “pimedas” lõhes hüppeliigese vigastuse sain. Siis peale ravi uuesti jooksma saades oli vajalik teipimine, eriti metsa orienteeruma minnes. Aga seda kasutasin lühikest aega, ca 2-3 kuud vist. Effektiivne oli teha harjutusi et jalg uuesti terveks ja korda saada. Preventatiivset teipimist olen kastanud vaid üksikud korrad Šveitsis, Inglismaal ja Norras väga jõhkratel maastikel. Meie oludes pole see vajalik olnud.
  Teipimiseks on erinevad sporditeibid, ise olen kasutanud nö pruuni leukoteipi, vist oli saksa oma, nüüd juba aastaid ei kasuta. 🙂

  Armo
  Team 68

  #599 Reply
  Ago
  Guest

  Mina kasutan juba aastaid enne rogaini reite teipimiseks 10cm laiust rohelise kirjaga Mefix teipi mida saab apteekidest. Jalgade puhul olen avastanud, et hõõrumise vastu aitavad head sokid paremini kui teip. Kasutan Lorpeni TCCF sokke mida saab Matkaspordist.

  Ago

  #600 Reply
  User
  Guest

  Ilmameister Eensaar on paari aasta taguses intervjuus muu jutus seas maininud ka teipimist, loe:

  #601 Reply
  Eensaar
  Guest

  Mina teibin alati enne 24h rogaini ja see on aidanud villid praktiliselt välistada. Iga jalg ja jalats on erinev, kuid minul on varasemalt hõõrunud kand; võlvi alt jala siseküljel; hüppeliigese küljed n.ö. muna alt. Need on ka kohad, millised ma ennetavalt teibin. Kasutan pruuni leukotape’i – müüb Mati Poom OÜ Skvaier, neljapäevakutel. Teibi panen võimalusel juba eelmisel õhtul. Jalg peab olema kuiv, ei tohi higistada. Lõikan sobiva suurusega tükid ja kleebin nahale, masseerides tugevalt naha külge.

  Ilmameister Eensaar

Nähtaval 5 postitust - 1 - 5 (kokku on siin teemas 5 postitust)
Vastus teemale: Teipimine?
Sinu informatsioon: