#622
Armo
Guest

Laurile 38-58-45-59 kohta:
Meil oli 1:19.20 peal metsapeatus pikkusega 1.20 ja see on träkilt hästi näha. Enne KP 59 madalal seljandikul olime jälle koos. Etapi 38-58 keskosa oli väga risune, aga sellele vaatamata on meie variant (kuna see oli piisavalt lühem) vähemalt minuti jagu kiirem, kuigi mugavam joosta olnuks ilmselt 38-45-58-59.

Teema algataja hindamise kohta.
Ma ei saa nõustuda suurema osa tehtud kriitikaga kaardi- ja rajameistri aadressil – nendes piirides, mis rajameistrile oli antud kasutada (kiruge jahimehi!) oli ta teinud minarust hea töö ja ainult natukene mõnes kohas oleksin mina ise rajameistrina punkte teisiti paigutanud – nt. kirdeosa, Pikane järve prk ja Rannaküla tipp. Aga ka see ei oleks vältinud kõikide punktide ära võtmist, milleks oleks raja võimsus pidanud olema 62-63 llkm.
Minu hinne rajale: 4

Puudus: joogipunkti lihtsalt veega punktide 21-22-23 piirkonda ei oleks olnud raske korraldada (tegijad ei käi keskuses nii lühikesel rajal).

Kaart oli üsna hea ja minu hinne kaardile on 4+. Mõnes kohas ei joonistanud lidar välja küll selgeid künkaid – Perakülas KP43 juures, rannikul, raskelt oli reljeef tajutav ka mõnes kohas lamedamas kaardi kirdeosas. No seal tuli siis kasutada teisi tehnikaid veatuks punkti läbimiseks:)

Üldisemalt suurt pilti vaadates täitis üritus ju suurema osa (üle 90%) unistuse, pakkudes punktide leidmise rõõmu. TAOK rogain ongi selline rahvarogain, mis aitab ala edasi propageerida. Punktid on alati üsna konkreetsetes kohtades ja kaart okei. See, et seekord ei olnud tipptiimidele ajuderagistamist planeerimisel puudutas ju väikest osa osalejaskonnast. Teatud osale tabeli ülaosa tiimidele oli selle eest ülesanne, mida rogainis väga tihti vaja – tuli kaaluda milliseid kontrollpunkte tasus välja jätta ja milliseid mitte ja millal seda tegema hakata. KP 44 läänetiival, 25, 38, 47 idatiival. Seega sellest lähtuvalt oli ca 130-140 punkti potentsiaaliga mansadele taktikaliselt ilmselgelt õigem varasem lääneosa läbimine, kuna pikimad nii 2- 3- kui 4-punktiste ärajätmisest saadavad distantsivõidud olid maastiku idapoolel. Nii mõnedki “tegijad”, isegi tiitlivõistluste medalistid ei saanud hakkama.

Suur aitähh korraldajatele Lauri Leppiku juhtimisel ja edu 17. TAOK rogaini planeerimisel ja korraldamisel!

Armo
Kuivan kesän oravat
140 p / 7:06.02 / 50,59 llkm / 58,5 km